Állítsa el és enyhítse a Detralex segítségével

A Detralex aranyértabletta hatékonyan csillapítja az akut aranyeres panaszokat

Mi is az aranyér?

Az aranyér, duzzadt vénák csoportjai a végbélnyílásban és a végbél alsó részén, a visszérhez hasonlóan.

wave icon

A fenékben lévő erekre nehezedő megnövekedett nyomás következményei, és a végbélben (belső aranyér) vagy a bőr alatt a végbélnyílás körül (külső aranyér) alakulhatnak ki, ami gyakran anális diszkomfortot, vérzést, viszketést vagy fájdalmat okoz.

Hogy néz ki az aranyér?

Aranyere van?

wave icon

Az aranyér tünetei sokfélék és változatosak. Jellemzően, az aranyeres duzzanat anális diszkomforthoz és viszketéshez vezet, valamint a wc használata közben dudort érezhet a fenekén, anális váladékozást, bőrpírt és gyulladást tapasztalhat vagy vért láthat.

Ha az említett tünetek bármelyikét tapasztalja (vagy ha tünetei néhány napon túl is fennállnak), konzultáljon egészségügyi szakemberrel, hogy megtalálják az Önnek leginkább megfelelő kezelési módot.

Székrekedés

Vérzés

Viszkető érzés

Fájdalom vagy kellemetlen érzés

Ismerősnek tűnik?

A Detralex egy olyan gyógyászati ​​készítmény, amely az aranyér kiváltó okát kezeli. a tünetek gyors enyhítése és a visszatérő tünetek megelőzése érdekében.

Kezelje időben a tüneteit.

wave icon

Az aranyér tünetei enyhén is kezdődhetnek, és gyakran maguktól is megszűnnek, de ez nem mindig van így. Ismerje meg az aranyér tüneteinek kezelésére és megelőzésére irányuló intézkedések előnyeit.

wave icon

Az aranyér szó hallatán, a legtöbb ember a külsö aranyérre gondol. A külsö és belső aranyér esetében nem csak az elhelyezkedésük között van különbség: A külső aranyér a végbélnyílás külső részén, közvetlenül a nyíláson képződik, ahol sok idegvégződés van, ezért különösen viszkető és fájdalmas lehet.

A belső aranyér a végbélnyílás mélyén képződik, és általában nem látható. A panaszok kezelés nélkül is elmúlhatnak, de időnként megduzzadnak és kinyúlnak a végbélnyílásból. Az előboltosult aranyér olyan belső aranyér, amely addig a pontig nőtt, hogy kiboltosult a végbélnyílásból. A belső aranyér súlyosságát egy osztályozási rendszerrel mérik, amely aszerint történik, hogy milyen messzire boltosulnak ki:

I. fokú

Az aranyeres csomó csak végbéltükrön keresztül látható, az első panaszok viszont már megjelennek.

image

További információ

I. fokú

Az aranyeres csomó csak végbéltükrön keresztül látható. Tünetek: Diszkomfort érzés, ritkán fájdalom, vérzés. Fontos, hogy már ebben a stádiumban elkezdje a kezelést és megtegye a szükséges változtatásokat az életmódjában, hiszen így csökkentheti a súlyosbodás kockázatát.

image

Bezárás

II. fokú

Székeléskor az aranyeres csomó kicsúszik, de székelés után spontán visszahúzódik.

image

További információ

II. fokú

Kezelés nélkül, változatlan életmód mellett a tünetek súlyosbodhatnak. Másod fokú aranyérbetegségben székeléskor az aranyeres csomó kicsúszik, de székelés után spontán visszahúzódik. Tünetek: Vérzés, váladékozás, esetenként viszketés.

image

Bezárás

III. fokú

Az aranyeres csomó már székeléstől függetlenül is megjelenik a végbélnyílásban, de visszahelyezhető.

image

További információ

III. fokú

Harmad fokú aranyérbetegségben az aranyeres csomó már székeléstől függetlenül is megjelenik a végbélnyílásban, de visszahelyezhető. Tünetek: Gyakori vérzés, váladékozás, viszketés, esetenként fájdalom.

image

Bezárás

IV. fokú

Az aranyeres csomó folyamatosan a végbélnyíláson kívül helyezkedik el, nem visszahelyezhető, gyakran gyulladt állapotban van.

image

További információ

IV. fokú

Az aranyeres csomó folyamatosan a végbélnyíláson kívül helyezkedik el, nem visszahelyezhető, gyakran gyulladt állapotban van. Tünetek: Vérzés, váladékozás, inkontinencia, gyulladás esetén erős fájdalom. Ebben a stádiumban a gyógyszeres kezelés mellett kezelőorvosa valószínűleg műtéti megoldást fog javasolni.

image

Bezárás

Az aranyérbetegség leggyakoribb tünetei, amelyek minden stádiumban előfordulhatnak, a vérzés, fájdalom, viszketés és diszkomfort érzés.

Befolyásolható tényezők

Tétlenség

Székrekedés

Nehéz súlyok emelése

Székelési szokások

Nem befolyásolható tényezők

Kor

Várandósság

Genetika

Melyek az aranyérbetegség kockázati tényezői?

wave icon

Az aranyér betegség számos embert érint életük különböző szakaszaiban. Az aranyér betegség fő kockázati tényezői közé tartozik a krónikus székrekedés, az elhízás, az életkor növekedése vagy a várandósság. Bármi is legyen az ok, számos olyan megoldás van, amelyek alkalmazásával javíthat a helyzetén.

Az aranyér megelőzése

wave icon

Az általános életmódbeli változtatások segíthetnek megelőzni az aranyér okozta túlnyomást. Próbáljon meg beépíteni a következő tanácsok közül néhányat a napi rutinjába, hogy megvédje magát az aranyeres panaszok és azok kiújulása ellen.

Fogyasszon magas rosttartalmú ételeket.

Próbáljon meg több rostban gazdag élelmiszert beiktatni étrendjébe, például gyümölcsöt, zöldséget, barna rizst, teljes kiőrlésű tésztát és teljes kiőrlésű kenyeret. Ezek puhán tartják a székletet, és a segítségükkel elkerülheti a székrekedést (amely megerőltetéshez és aranyér kialakulásához vezethet).

Végezzen rendszeres testmozgást

A rendszeres testmozgás segít ellazítani az izmokat és fokozni a véráramlást a jobb gyógyulás érdekében.

Igyon sok folyadékot.

A sok folyadék (különösen víz) fogyasztása elősegíti, hogy a széklet lágylegyen.

Ne tartsa vissza a székletűrítést.

Ha sokáig vár a székletürítéssel, a széklet kiszáradhat és nehezebben távozhat.

Próbáljon ki egy rost-kiegészítőt.

A rost-kiegészítő segíthet abban, hogy megfelelő mennyiségű rostot fogyasszon, amennyiben ezt a normál táplálkozása mellett nehezen tudja biztosítani.

Kerülje a túl hosszan tartó ülést

A túl hosszú ülés, különösen a WC-n, növelheti a végbélnyílás körüli vénákra nehezedő nyomást, és hajlamosabbá válik az aranyérre.

Ne erőlködjön

A WC-n való megerőltetés még nagyobb nem kívánt nyomást gyakorolhat az erekre, és súlyosbíthatja az amúgy is érzékeny területet.

Az életmód javítása és a vénavédő gyógyszeres kezelés mellett számos külsőleges kezelés is rendelkezésre áll az aranyér tüneteinek enyhítésére, beleértve a géleket, krémeket és kúpokat.

Gyakori kérdések

wave icon

Fel kell iratnom az orvosommal a Detralexet?

Detralex vény nélkül kapható minden gyógyszertárban.

Mikor alkalmazható a Detralex?

A Detralex érvédő hatású gyógyszer, amely bizonyítottan enyhíti az akut aranyeres roham tüneteit. Emellett erősíti a hajszálereket és javítja a vénás keringést.

Hogyan kell szedni a Detralexet aranyeres panaszok esetén?

Aranyeres roham esetén az első 4 napon keresztül napi 6 tabletta (2×3 tabletta), majd további 3 napon keresztül napi 4 tabletta (2×2 tabletta), étkezés közben bevéve. Fontos, hogy a legjobb hatás érdekében a teljes 1 hetes kúrát végig szedje. A Detralex® 36 tablettás kiszerelését kifejezetten akut aranyeres panaszok kezelésére ajánljuk, hiszen pontosan egy kúrára elegendő tablettát tartalmaz.

Meddig kell szednem a Detralexet?

Heveny aranyeres roham esetén, ha a tünetek a rövid távú kezelés hatására (15 napon belül) nem javulnak, kérjen orvosi tanácsot!

Több féle gyógyszer is szedek, szedhetek mellette Detralexet is?

Más gyógyszerekkel kialakult kölcsönhatások eddig nem ismertek.

Mit tartalmaz a Detralex filmtabletta?

A Detralex 500 mg tisztított és mikronizált flavonoid frakciót tartalmaz (450 mg diozmin és 50 mg heszperidinben kifejezett egyéb flavonoid) filmtablettánként.

Mit jelent az, hogy mikronizált?

A mikronizáció során a részecskék átlagos mérete több tíz mikronról kevesebb, mint 2 mikronra csökken, ezzel javítjuk a hatóanyag felszívódását - ennek köszönheti a Detralex ez erőteljes, gyorsan érezhető hatását.

Adható a Detralex gyerekeknek is?

A Detralex filmtabletta gyermekek és serdülők kezelésére nem ajánlott.

2024